Zpráva ze seniorského pekla

Kdo nebyl, neuvěří. Přes velice mizernou předpověď se na první ze slovenských turnajů do Sedinu dostavili téměř všichni přihlášení hráči, hrálo nás 72! Pověstný Sedin, hřiště jindy krásné, se v teplotách kolem deseti stupňů (max.) a v hodně silném větru proměnil ve hřiště, na které se člověk běžně netěší. Přesto spousta hráčů odehrála pěkná kola. Některé jamky daly sporo všem zabrat – třeba skoroostrovní dvanáctka, na kterou jsem umístil Nearest.

Ne že by byla nějak moc dlouhá, ale rozlehlé jezero před a další za greenem udělaly své. Skvěle se trefil Zdeněk Janošík, viděl jsem na vlastní oči, dal to v silném poryvu větru 2,42 metru od jamky. Podobně Staša Stejskalová 4,50. Oba si zasloužili míčky a minilahvičku pálenky, tím nás dotoval sponzor několika našich turnajů, sdružení golfklubů z rakouského Schladming – Dachsteinu. Longest byl na desítce a vyhráli ho Radek Koval a Mila Kučerová (opět jsem viděl), stejné odměny. Ani parádní aleje obřích topolů bílých – prý mají až 35 metrů, každopádně staleté – nezabránily větru v jeho zhoubném díle, přesto zahráli dva nejlepší muži, Radek Koval a Ladislav Tuček, shodně 85 ran, na poměry skvělý výkon. Dámy šly vesměs nad stovku, nejlepší Staša Stejskalová 101.

Druhý den – Hrubá Borša: předpověď hlásila celodenních 6 stupňů, déšť a vítr od rána. Pole přihlášených se zredukovalo na větší polovinu – hrálo a dohrálo 46 borců. Zima jako v Rusku, déšť se opozdil jen o trochu, začal napřed jemně kolem desáté, pak zesílil……. Někteří tvrdili, že déšť nevadil tolik jako zima. Zajímavé zjištění, možná máme každý jiné priority. Každopádně jsme hráli oba dny nezvykle navlečení a to přesnosti ani délce nesvědčí. Ale každý, kdo si ten den zahrál, poznal, že to jde i v podmínkách málokdy poznaných. (Nejmenovaný hráč po příchodu do klubovny: „Su zmrzlej jak sobolí hovno!“ A nebyl sám…) Přesto: Roman Baláž 87 ran, Jitka Macháčková 93!

Přiznám se, že se mi špatně volila jamka na nearest – většinou jsou tady dlouhé. Hledal jsem takovou, co by dostřelili všichni nebo většina. Sedmnáctka je přes velikou vodu, psychická, dvanáctka má kolem greenu samé bankry. Volba padla na dvanáctku a byla to volba špatná. Po prvních třech flajtech ani jeden zápis, pak první zásah – Luboš Kucián naměřil kolem 20 metrů… Tristní výsledky nejlepších: vyhráli Leoš Uherka 12,5 a Marie Kuchařová 17,9 metru. Longest byl na dlouhé trojce, tam vyhrál Ladislav Tuček a Hanka Jadrníčková. Kdo ještě nedostal, má ceny u mne.

Říká se, že senioři hrají v jakémkoli počasí, protože nevědí, jestli to zítra ještě půjde… no, vtip to není příliš hezkej a myslím, že ani pravda to není. Hrajem, protože to baštíme. Ještě jednou smekám před všemi, kdo si ty dva mrazivé dny neodpustili. A snad už tak nebude…

 

Ivo Doušek, ředitel turnajů Sedin a Hrubá Borša

Co je RSTM?  |  Jak se přihlásit a dostávat informace?  |  Jak vložit inzerát?  |  Co hrajeme příští týden?  |  Jak si stáhnout fotku?  |  Kalendář turnajů RSTM  |  Výsledky a kalendář akcí

E-mail info@rstm.cz

© 2022 Region Senior Tour Morava | WebStep s.r.o.
úprava hráče