Zpráva ředitele z Poysdorfu

 

Přátelé, na začátku gratulace! Mluvil jsem s jedním z posledních startujících flajtů a řekli mi, že šli rovných pět hodin! Výborná zpráva při vcelku těžkém hřišti a s víc než stovkou potenciálních zdržovačů před nimi. (Já to říkám vždycky, když to nezdrží první flajty, už to pak jde samo. Jak je někde jeden pomalej flajt, tak za nimi na každé jamce všichni čekají. Nedávno jsme to svedli na startující Pražáky, teď tady nebyli…). Otázkou je, jestli ty první flajty nedodržují pravidla důsledněji než ostatní, ale to řešit nechci. Důležité je, že jsou všichni spokojení.

 

Bylo tam ku… krásně, pololetní den, sluníčko, ferveje vysekaný (no, začínaly trochu dál než je nám kratším milé a byly někdy užší), rafy vysekaný na nízko, tak, že z nich koukala půlka míčku, greeny se napřed zdály pomalý, ale pak se buď zrychlily, nebo si na to člověk zvykl. Spartánsky jsme si museli vypisovat sami skórkartu, ale holt v neděli nebyli lidi, co naděláš.  Samoobslužně jsme dělali i čárky na guláš, řízek nebo smažák, nebyl v ceně , ale velká většina si objednala, možná nejlepší byl ten guláš se zvláštními stojícími knedlíky.

 

Nearest: Opět se díky složité domluvě nepovedlo dát na nearest pásmo, manažer den předem přislíbil, prý to předal dál a tam to někde zmizlo. Z výsledků soudím, že jsme nenašli (opět) lehkou jamku – existují nějaké?

Longest: klasicky na osmnáctce – dali nám žluté nějakých patnáct metrů dozadu, nechápu, ale greenkeepeři asi něpřemýšlejí, že přijedou senioři a ti už se tak rychle nedoběhnou na ten kraj podívat, kam jim to padlo. A fervej tam byla úzká až hrůza, soudím to z toho, že pánové Tuček a Kyněra z mého flajtu byli o dva metry mimo ni při svých o deset metrů delších ranách než vítěz Bejby Picek. A myslím že to bylo dál než kdy pamatuju – čím starší, tím delší…  Však taky málem při těch ranách vypadli z bot – super!

 

Potíže: doslechl jsem se, že jsem dal nekřesťansky brzo flajt, kde byli dva pánové z Jeseníku. Prý, aby nemuseli cestovat přes noc, museli jet o den dřív a spát u Nováka ve Znojmě! (Co bych za to dal, kdybych někdy musel jet o den dřív a spát u Nováka ve Znojmě…) Ono je to tak: už dlouho platí, že kdo potřebuje startovat později, napíše to do požadavku na flajt. Loni to někdy dělávali i tito dva, ale teď nic – usoudil jsem, že budou nocovat u Nováků, proto nepíšou o pozdější start.  Jinak – o posun startu různým směrem si napsalo cca osm flajtů či zájmových dvojic a dělal jsem co jsem mohl, abych vyhověl.  

A ještě ke mně – nenašli jste mě ve výsledkách – byl jsem o víkendu nemocnej, kašlu a chraptím ještě teď, tak jsem si přijel jen zahrát. Pro mě  je cenné potkat se tady s kupou známých, tolik jich nemám už dlouho v žádné z mých dalších zájmových skupin.  Postupně se to stává (se stáváte) převažujícím motivem mých golfových výletů. Jo, a ještě jídlo po hře…

 

Ivo Doušek

Co je RSTM?  |  Jak se přihlásit a dostávat informace?  |  Jak vložit inzerát?  |  Co hrajeme příští týden?  |  Jak si stáhnout fotku?  |  Kalendář turnajů RSTM  |  Výsledky a kalendář akcí

E-mail info@rstm.cz

© 2023 Region Senior Tour Morava | WebStep s.r.o.
úprava hráče