ZALA SPRINGS GOLF RESORT – akční balíčky na léto 2017

Letní balíček do Zala Springs

Nedávno dobudovaný luxusní resort Zala Springs poblíž maďarského Balatonu se má čile k světu. V minulém měsíci zde otevřeli krásné apartmány a aby je rychle uvedli ve známost, vytvořili pro jejich využití velmi dobrou letní nabídku.

Do 20.srpna si můžete zahrát dvě kola na velice zajímavém a kvalitním hřišti (ihned po otevření se stalo nejlepším hřištěm Maďarska), které vytvořila kancelář Roberta Trenta Jonese II a které nese jeho nezaměnitelný rukopis, a mezi koly přespat ve zmíněných nových apartmánech za velmi příjemných 139 euro (pokud jste dva). Jednotlivec, který obsadí celý apartmán sám, si připlatí 20 euro. V ceně je i snídaně.

Hřiště za ty dva roky, co je v provozu, dozrálo, zapadlo do rovinaté krajiny údolí řeky Zala, jako by tam bylo odjakživa. Příjemnou exotiku, odlišnou od běžných hotelů v jiných částech Evropy, představuje maďarská strava: najdete tady to nejlepší, čím se maďarská kuchyně odlišuje, od úplně jinak chutnajících klobás a uzenin přes jídla, která mají známé názvy, ale jiné, specifické a zajímavé chutě, sýry atd. až k místním vínům, která se také mají čím pochlubit. A na to, že jde o pětihvězdičkový resort, jsou ceny velice slušné. Ten balíček například představuje vlastně jen cenu dvou green fee a spaní v jinak dosti drahém apartmánu pořídíte zdarma…

Kontakt : www.zalasprings.hu

Akční balíčky na léto 2017 si můžete prohlédnout ZDE.

Ivo Doušek

 

Malé doplnění po osobní návštěvě resortu ZALA Springs

Navštívili jsme resort a využili tento akční balíček v polovině července 2017 a hráli opakovaně.

Hřiště je v malebné maďarské krajině u Balatonu velmi dobře navrženo a realizováno. Nachází se v rovinaté až mírně zvlněné krajině se spoustou vody, rákosí a skupinkami stromů. Je dlouhé a jeho obtížnost bych ohodnotil jako střední. Má velké až 70 m dlouhé gríny , velmi rychlé a tak perfektní, že jsem takové ještě nikdy na celém světě neviděl. Robert Trent Jones opravdu umí. Povinný dvojpat je někdy jen chimérou. Dojem umocňují skvělé nízko střižené ferveje. Hřiště nepůsobí vůbec monotónním dojmem, naopak každá jamka je jiná a zajímavá.

Sportovní zázemí doplňuje dostatek cvičných ploch a velkorysý dlouhý driving. V daném týdnu zde probíhalo EGA amatérské mistrovství Evropy , Česká republika chyběla.

V celém areálu se nešetřilo místem , dojem doplňuje moderní  hlavní budova se zázemím a restaurací s nádhernou terasou s výhledem na spoustu vody a osmnáctou jamku . Nechybí ani veliký vodotrysk. Postupně se staví další a další moderní apartmánové budovy , ubytování je opravdu na výborné úrovni .

Maďarsko není typická golfová destinace , hráčů a hřišt je zde méně než u nás , ale v blízkém okolí najdete pár dalších hřišť a i do známého Bükfürdö to stihnete do hodiny jízdy autem.

Naopak můžete využívat předností této země – je zde nadprůměrně termálních koupališť a výborná gastronomie včetně dobrých vín. Zkusili jsme i jiné ubytování – v místním Zalácsany je ho dostatek na různé úrovni . Skvělý byl  malý šlechtický zámeček Hotel Bátthyány Kastélyszállo s velkou udržovanou zámeckou zahradou, který za přijatelnou cenu nabídl i vlastní termální vnější bazén (30 stupňů) a vnitřní bazén (35 stupňů) s vířivkami , saunami apod. Kuchyně i vína byla na skvělé úrovni.

A pro ty , kteří chtějí poznávat další nové věci v gastronomii je v okolí spousta csárd . Například Halászcsárda v Kestzhély. Můžete si vybrat například z 5 druhů halászlé , ryb i různých mas připravovaných na nejrůznější způsob . K tomu vám bude hrát výborná cikánská kapela nejen melodie z Čardášové princezny ale  populární z celého světa.

A z Brna tam není vůbec daleko. Potom co otevřeli novou rychlostní silnici z Györu do Szombathely je to jen asi 330 km a to zvládnete pohodlně do 4 hodin autem.

Milan Bučík

 

Co je RSTM?  |  Jak se přihlásit a dostávat informace?  |  Jak vložit inzerát?  |  Co hrajeme příští týden?  |  Jak si stáhnout fotku?  |  Kalendář turnajů RSTM  |  Výsledky a kalendář akcí

E-mail info@rstm.cz

© 2023 Region Senior Tour Morava | WebStep s.r.o.
úprava hráče