Umíš si najít, jak se tvoří tvůj nový WHS hendikep?

Umíš si najít, jak se tvoří tvůj hendikep?

Všimli jste si, jak letos skáčou hendikepy? Většinou nahoru… to je proto, že se počítá osm nejlepších z dvaceti posledních výsledků, a jak stárneme, většině se čísla zvyšují… Dřív vylepšil HCP vždycky jeden nejlepší výkon a klesalo to pomalu, teď je to drsnější. Až se to usadí, skoky přestanou být tak výrazné.

Umíte se podívat na to, jak se tvoří váš hendikep? Při rozkliknutí vyhledávání turnajů na ČGF se vpravo objeví svislé modré okno s nápisem WHS a Ověř svůj HCP. Po rozkliknutí a vyplnění jména a členského čísla a kódu se objeví tabulka s 25 posledními výsledky, z posledních dvaceti je osm nejlepších vybarveno tmavší zelenou, z těch se to počítá.

Když se podíváte ještě pozorněji, ta můžete například zjistit, že po dalším turnaji se vám „umaže“ váš poslední výsledek, který je třeba tím nejlepším ze všech zbývajících ostatních a budete muset pořádně zabrat, abyste nezhoršovali. Jindy naopak zjistíte, že nebudete zhoršovat, ani kdybyste hráli dvacet ran nad svůj průměr. Každopádně většinu seniorů potkalo větší hendikepové zhoršení a nebude jednoduché hlavně pro ty starší, se opět zlepšovat.

Ale co? Není nutné pro většinu z nás se tím nějak příliš trápit. Jednou budou mít podobné pocity i dnešní „mladí“ padesátníci. Hrajeme hlavně pro své zdraví a radost ze hry (ta může nastat u každého i při větším počtu ran) a radost ze setkání a socializace se svými golfovými kamarády. 

Kdy bude náš další turnaj ?

 

 

Ivo Doušek a Milan Bučík

Co je RSTM?  |  Jak se přihlásit a dostávat informace?  |  Jak vložit inzerát?  |  Co hrajeme příští týden?  |  Jak si stáhnout fotku?  |  Kalendář turnajů RSTM  |  Výsledky a kalendář akcí

E-mail info@rstm.cz

© 2023 Region Senior Tour Morava | WebStep s.r.o.
úprava hráče