Slavkovský večírek se vydařil

Poslední neděli v červnu v předvečer našeho turnaje ve Slavkově se uskutečnilo plánované společenské setkání RSTM.

Několik desítek účastníků si užívalo krásný letní večer na terase a v restauraci golfového klubu. Manželka Honzy Svobody, módní návrhářka paní Prof. Liběna Rochová se s námi podělila o svůj zajímavý životní příběh, předvedla nám ukázky  ze svých módních přehlídek, seznámila nás se současnými trendy a nejen s přítomnými dámami si popovídala o módě a životním stylu. Bylo to hezké setkání a obohatilo všechny z nás, ty módou méně zasažené i ty ostatní.  
Restaurace se ukázala a paní Katka Libenská pro nás připravila excelentní vícechodové menu, které by bylo ozdobou i té nejlepší brněnské restaurace. Mezitím si DJ pan Hasman nachystal svou aparaturu, kterou dal k dispozici i tanečnicím Spolku elegantních dam, které zahájily svým prvním ze tří tanečních vystoupení – komentovanou přehlídkou prvorepublikového společenského oblečení. Role komentátora se ujal Honza Svoboda a uplatnil při ní svůj přirozený herecký talent (nezapřel zkušenost z ochotnického divadla) i znalost módního prostředí. Svým nenacvičeným profesionálním vystoupením okouzlil přítomné tanečnice natolik, že ho chtěly na místě angažovat pro svá další plánovaná vystoupení. Protože tanečnice potřebovaly před každý dalším vystoupením aspoň půlhodinovou pauzu pro převlečení a nové šatové aranžmá tak se své role ujal pan Hasman a hrál k tanci i poslechu. Následovala přehlídka historického spodního prádla a nakonec ohnivý kankán. Mezitím už ale vábivé hudbě nejen ve stylu „oldies“ neodolala většina přítomných a dováděla na parketu jako za mlada.

Ke konci už taneční tempo trochu polevilo, přece jenom držet tak dlouho rockenrollové tempo bylo nad síly většiny přítomných a radši popíjeli chladivé  drinky na ztemnělé romantické vnější terase a povídali si.

I ti nejvytrvalejší skončili před půlnocí a zodpovědně se těšili na pár hodin spánku před pondělním turnajem.

Myslím, že si to všichni užívali a poznali, že i senioři se mohou dobře „rozparádit“.

 

Milan Bučík, organizátor akce
8.července 2019

 

 

Co je RSTM?  |  Jak se přihlásit a dostávat informace?  |  Jak vložit inzerát?  |  Co hrajeme příští týden?  |  Jak si stáhnout fotku?  |  Kalendář turnajů RSTM  |  Výsledky a kalendář akcí

E-mail info@rstm.cz

© 2022 Region Senior Tour Morava | WebStep s.r.o.
úprava hráče