Poznámky a fotky z Hrubé Borše a Báče

 

Vážení golfisté,

ve dvou minulých dnech jsme hráli na Slovensku. Špatná předpověď pondělního počasí se nepotvrdila, pršelo a bouřilo jen všude kolem (stálé rozhánění mraků dalo ale dost práce). Hřiště v Borše příjemné, kvalita parádní. Výsledky tomu odpovídaly, spousta hráčů zlepšovala nebo aspoň zahrála velmi solidní číslo. Velmi přátelské prostředí.

Totéž platí o druhém dnu na hřišti Welten v Báči. Zase velmi dobrá kvalita všeho od hřiště přes kuchyni až k hezké a výkonné paní v recepci. Škoda, že ta hřiště nejsou blíž…

Takhle museli ti, co hráli oba dny, přenocovat. To ovšem má také svoje výhody, zeptejte se silné skupiny, která strávila večer v Šamoríně v zajímavé hospůdce plné hokejových dresů a fotek našich normalizačních prezidentů. Tatarák, žebra ani spousta rund Jägra na výkonu další den neubraly…

Jinak musím říci, že jste byli dost „aktivní“ směrem k organizaci turnaje. Mnoho poznámek až invektiv ke startovce, k pořadí flajtů, k rychlosti ukládání výsledků na český server… Při množství požadavků na společný start bude vždycky pár neuspokojených – napříště platí, že na tyto požadavky nemusí být brán zřetel absolutně, nýbrž jen tak, jak to půjde. Hlavním hlediskem je HCP. Další výčitka – silný flajt startující později než dle HCP – důvodem byla ranní návštěva lékaře ve Znojmě, ne že se pánové potřebovali vyspinkat – vždyť jsme začínali až půl desáté! Obdobně druhý den šel dopředu flajt s podobným důvodem. Na takové věci budeme slyšet i nadále.

Zpracování výsledků na zahraničních turnajích: z klubu byly výsledky posílány v dávkách do Kořence, odtud chodily v obdobných dávkách na server ČGF. Prosím nebuďte příště netrpěliví a nehoňte ředitele závodu zbytečnými telefonáty, výsledky stačí na server zadat do půlnoci a my v místě akce na to máme jen velmi omezený vliv.

Zajímavý byl průběh zlepšování a zhoršování. Z Borše hlásil server ještě druhý den, že nikdo nezlepšil ani nezhoršil, pak ale hráli mnozí druhý den se špatnými HCP, že? Ale odpoledne druhého dne server vyznačil zlepšení a zhoršení do výsledků dne prvního, přepočetl startovní listinu na Báč dodatečně podle těch nových HCP a znovu přepočetl výsledky druhého dne. Vše OK.

Fotky: podívejte se na fotografie z obou hřišť na http://ivodousek.rajce.idnes.cz/Golf_seniori_Hruba_Borsa_a_Bac_2017/  , pravděpodobně se najdete. Aniž bych chtěl fotit nějaké panoptikum, našel jsem pak doma ve fotkách vypadlé břicho pod příliš krátkým tričkem, popichovače vlajkovou tyčí, neobvyklou simultánní hru z bunkeru (2x dvě rány), sekvenci čtyř fotek vedoucí k nearestu a jiné. Fotil jsem hlavně ty, které znám a vím, že jsou na mne zvyklí a nevadím jim, vás ostatní na sebe budu postupně navykat, nechci narušovat hru. Asi  nejvíc fotek má flajt, který spočítal svou živou váhu na 475 kg. Na 4 lidi dobrý výkon, a dokonce šli všichni po svých! Poznáte je – testovali stejnokroj seniorů GC Brno.

Prohlédněte si svůj styl, případně ho příště opravte, nebo mne požádejte, abych vás fotil v jiných fázích hry… ale věřím, že fotky se budou líbit.

 

Ivo Doušek

 

Co je RSTM?  |  Jak se přihlásit a dostávat informace?  |  Jak vložit inzerát?  |  Co hrajeme příští týden?  |  Jak si stáhnout fotku?  |  Kalendář turnajů RSTM  |  Výsledky a kalendář akcí

E-mail info@rstm.cz

© 2021 Region Senior Tour Morava | WebStep s.r.o.
úprava hráče