Pár slov k Diamondu a Schönbornu

Vážení případní čtenáři,

v pondělí a úterý jsme si dvakrát zahráli v Rakousku. Účast nebyla rekordní, v Diamondu trochu podprůměrná. Hřiště bylo pěkný, jako vždycky, trochu „zklamaly“ greeny, protože nebyly tak rychlý, jak by se den po skončení turnaje Evropské tůry dalo čekat – zdaleka nejrychlejší byl patovací green před klubovnou, čekali jsme pak horor, ale nenastal.

Jen jsem blbě zvolil nearest, hrálo se přes vodu (devátá jamka) a oni nechali vlajku z neděle, tedy úplně vpravo. Velice těžká rána, plnej rybník míčků, já se to snažil obelstít zleva, ale psal jsem sedm… Jinak tam bylo dobrodružnosti asi tolik, jako když se pes v neděli po obědě povaluje pod gaučem – všechno bylo v pořádku, ani horko, ani déšť… jen trochu víc jezer a jezírek, než si golfoví suchozemci přejou. Ovlivnilo to spotřebu míčků.

Longest vyhráli Iva Rausch a Roman Baláž, ten dokonce trojkou dřevem (a oba byli šíleně daleko), nearest Laďa Tuček s 498 cm, z dam se nezapsala žádná, po Mnichu už podruhé, to je nějaký špatný zvyk či znamení.  Stejbly vyhráli Honza Svoboda a Iva Rausch, na rány zase Iva a Roman Baláž, zdá se, že ten golf nějak s délkama souvisí, ať si říká kdo chce co chce. Vítězům i ostatním úspěšným gratuluju.

Po hře dobrý telecí guláš nebo řízek, pak se odvážnější z těch, co nás tam asi dvacet spalo, vykoupali v rybníku, přes kterej se hrál ten nearest, někteří vydrželi v hospodě s pár láhvema až do večeře, po ní jsme se plynule přemístili před apartmán Ládi Tučka, šel jsem spát o půlnoci a nebyl jsem poslední. Víno, ženy, zpěv – ale bez žen a bez zpěvu, hlavně jsme toho dost nakecali, kupodivu ne o babách, ale o spoluhráčích, zejména o nepřítomných, kdo tam nebyl, určitě musel škytat. Je zajímavé, co dokáže trocha vína s partou vážených, slušně vychovaných, inteligentních, již v seniorském věku se nacházejících mužů, kolik toho i nemluvové najednou namluví, často nás mluvilo i několik naráz… dobrý! Z toho je pak člověku pár dní dobře…

Na Diamondu se dobře spí, pěkné nové apartmány, ceny nijak přemrštěné, 120 euro pro dva se skvělou snídaní. Po ní přejezd na parkové hřiště kolem zámku Schloss Schönborn, tam je to pěkný pro oko, v okolí mnoha fervejí nádherné staleté stromy, jen některé umístili příliš blízko našim ranám.

V tom parku se nejlíp vyznal Ladík Dik Novotný, přestože večer patřil k nejaktivnějším (sakra, jak se to řekne? K nejaktivnějším pičům? Není to blbý? Vínopič je ještě blbější…).  Při patování se podle svých slov nemohl moc nahýbat, tak raději moc nepatoval,  hrál samý pary a bogíčka, 83, daleko před ostatníma. Výkon roku? Ale ne, on je teď ve formě, jen ji asi ztratí, protože vynechává Slovensko. Prostor k vyniknutím mají ostatní.

 

Ani tam se z mého pohledu nedálo nic moc nenormálního, to je velice dobře, na turnaji se nic neběžného dít nemá. Zase byly soutěže – na nearestu se nejlíp zadařilo Zdence Hanákové a Martinu Doležalovi, čísla mi rakouští přátelé nedodali, nejdelší to měli Zuzana Benešová a již zmíněný Dik Novotný. Na stejbly i na rány byl Dik nejlepší, u žen na rány Iva Rausch a na stejbly Zuzana Benešová, nějak se ty jména vítězů často opakujou.

O obědě psát, to už je asi nuda, byl, výběr ze dvou druhů úpravy kuřete, v pohodě.

Tak příště zas! Máme to za pár, začínáme v pondělí na Weltenu v Báči, někteří už v neděli večer patovací soutěží tamtéž…

Ivo Doušek

Co je RSTM?  |  Jak se přihlásit a dostávat informace?  |  Jak vložit inzerát?  |  Co hrajeme příští týden?  |  Jak si stáhnout fotku?  |  Kalendář turnajů RSTM  |  Výsledky a kalendář akcí

E-mail info@rstm.cz

© 2023 Region Senior Tour Morava | WebStep s.r.o.
úprava hráče