Ohlédnutí za turnajem ve Slavkově 1.7.2019

 

Když přemýšlím o hlavních faktorech, které by charakterizovaly již 12.turnaj RSTM v tomto roce (jsme za polovinou!), pak by to bylo:

a/ horko až parno

b/ celkově dobré výsledky.

 

Počasí lze popsat jako „horúčava“, jak to zvukomalebně říkají Slováci. Řada hráčů zvolila netradičně buginu, aby měli stín, deštníky posloužily tentokrát jako slunečníky. My, organizátoři, jsme posunuli start už na 7:30. Počasí zcela jistě ovlivnilo redukci účastníků (týden předem ještě asi 110 lidí, na turnaji nakonec 86 hráčů). Ale ti co přijeli, nelitovali. Nakonec v tom parnu přišla odpoledne i bouřka (někde kolem Brna to byl opravdový „nářez“, v samotném Slavkově to nebylo tak zlé) ….. a bohužel poslední flajt na 17.-18. jamce nemohl dokončit turnaj. Osobně to pro tyto hráče byla jistě velká nepříjemnost, snad se však neurazí, když řeknu, pánbůh zaplať, že 95 % hráčů prošlo bez větší újmy.

 

Procenta mě dostávají k hodnocení výsledků turnaje. Nejsem statistický analytik golfových turnajů, avšak myslím, že celkově, pro více hráčů než obvykle, dopadl turnaj navzdory horku (možná právě proto) dost dobře. Jen považte: 15 hráčů (z 86) zlepšilo svůj HCP, to je 17%. Pravda, u mužů to bylo 13 z 64, což je 20% a u žen 2 z 22 tj. 9% – zajímavé. Možná muži lépe snáší horké počasí? Také těch, co nezhoršovali je dost velký počet: 46 z 86 a to je 53%. Zkrátka, většina hráčů hrála lépe anebo alespoň „na svých“, tak jak jim velel jejich handicap.

 

A teď jednotlivci – pochvaly a blahopřání.

 

Hra na rány

Skvěle zahrál Radek Koval – 78 ran. Zásadně zlepšil svůj HCP – tuším, že z pravidelných účastníků RSTM bude teď nejlepší. Aby toho nebylo málo, vyhrál ještě i láhev za Nearest to Pin. Za ním pak Zdeněk Šulc (80 ran) a ex equo Libor Jedlička a Lubomír Sedlák (83 ran).

Mezi ženami kralovala Bohumila Žůrková (83 ran) a za ní Jana Hůrková (87 ran) a Jana Sedláčková (94 ran).

Ve hře NETTO (stableford) byli nejlepší:

Vladimír Řičánek (44 Stbl), Milan Bajgar (44 Stbl) a Jiří Synek (43 Stbl).

Bohumila Žůrková (37 Stbl), Jana Sedláčková (37 Stbl) a Jana Hůrková (36 Stbl).

 

Vložené soutěže

Longest Drive                   Muži: Zbyněk Fiala

                                            Ženy: Stanislava Stejskalová

Nearest To The Pin          Muži: Radek Koval 115 cm

                                            Ženy: Milada Predná 456 cm

 

Úroveň hry roste. Vzhůru na další turnaje ! Pokud jde o RSTM, pak jsou to 16. a 17. července rakouská hřiště Ottenstein a Schönborn. Pěknou hru !

 

Jan Svoboda, ředitel turnaje

 

Co je RSTM?  |  Jak se přihlásit a dostávat informace?  |  Jak vložit inzerát?  |  Co hrajeme příští týden?  |  Jak si stáhnout fotku?  |  Kalendář turnajů RSTM  |  Výsledky a kalendář akcí

E-mail info@rstm.cz

© 2022 Region Senior Tour Morava | WebStep s.r.o.
úprava hráče