Ohlédnutí za nekončící covidovou sezónou

 

Milí golfoví spoluhráči,

před třemi týdny jsme na Kaskádě finálovým turnajem ukončili letošní klání RSTM a jak nám velí tradice, měli bychom se trochu ohlédnout zpět a připomenout si, jaká ta sezóna vlastně byla.

Letos nás potkalo něco, co je určitě mimo naši životní a nejen golfovou zkušenost a pokud bych měl najít jediný přívlastek, tak by se asi slušelo sezónu nazvat covidovou. Museli jsme několikrát předělávat plán letošních turnajů a skoro normálně jsme začali hrát až počátkem června. Nevěděli jsme kam nás všude pustí, ale naštěstí se od poloviny června otevřelo Rakousko a od července i Slovensko. Nakonec se nám podařilo odehrát skoro všechno  co jsme si po pandemických změnách naplánovali. Mrzelo nás, že se v září polekal Maťovič a zavřel nám naše milované Penati. Tak tak jsme stihli i finále na Kaskádě, kterému moc nepřálo počasí, ale většina z vás ho statečně absolvovala a mohli jsme důstojně sezónu ukončit a odměnit naše vítěze. Po Kaskádě už jsme my, nebojácní Češi, polekali nejen Prymulu, ale i zbytek Evropy a přišly další restrikce. Být Kaskáda o týden později, tak jsme dělali vyhlašování digitálně on-line, ale to by si vítězové nemohli sáhnout na poháry a špatně by se testoval buket u vína. Takže z těchto důvodů nakonec musíme být asi spokojeni. Mohlo být i hůře. V dubnu jsme se na jaře těšili že covid brzy skončí a bude teplo, teď už nás čeká jen zima, zavřené restaurace, zrušené turnaje a domácí ponorka. Ale na našich hřištích se stále dá hrát a dát si besta s kamarády nebo se jen tak s holemi projít je stále jeden z nejlepších způsobů využití volného času. Věřím, že i podzimní počasí bude příznivé a umožní nám hrát co nejdéle, těm otužilejším celou zimní sezónu.

Na cesty pojedou asi jen ti nejodvážnější a do jara je zatraceně daleko. Tak uvidíme, co nás ještě čeká.

 

Jako každoročně si vás dovolím seznámit s letošním golfovými čísly RSTM.
Odehráli jsme cekem 23 turnajů, z toho osm v Rakousku a tři na Slovensku (škoda že odpadlo oblíbené Penati). Hrálo a bylo hodnoceno 315 hráčů (249 mužů a 66 žen) a to je přibližně tolik jako loni (317).
Malinko nám narostl počet masterseniorů na 151 (muži 125, ženy 26), loni to bylo celkem 140. Tato skupina hráčů nám roste již několik let, neřekl bych, že stárneme či vlídněji že jsme v průměru zkušenější,  ale svědčí to o tom, že máme dobré hráčské jádro, které se při čtrnáctileté historii této soutěže drží stále pohromadě a je nám věrné, ale posouvá se současně i do této kategorie. Master senioři už tvoří skoro polovinu všech hodnocených hráčů.
Golfová dlouhověkost je vidět i u super master seniorů – 23 hodnocených hráčů , z toho deset žen.

Nejlepšími individuálními výsledky letošního ročníku je výjimečných 72 ran Mirka Bindače (PGCOV), který letos obešel své domovské hřiště v Šilheřovicích v paru ! Tento výsledek je i absolutně nejlepším výsledkem v dlouhodobé historii naší tour. Kdo ho bude chtít překonat, bude muset příště hrát už pod par hřiště.

Tento přerušený turnaj v šilheřovické bouřce sedl překvapivě i dalším hráčům a zejména držitelce nejlepšího výkonu roku mezi ženami – Katce Adamčíkové (PGCCE) s 83 ranami.

Hráčem, který letos odehrál nejvíce turnajů je novic RSTM a mladík Martin Doležal (SOGCC), který jich stihl 23! Víc už se odehrát ani nedalo, Martine, ať ti tvůj elán vydrží i nadále.

Naší akcí s nejvyšší účastí byl první Slavkov (15/6) se 126 hráči. Naopak nejméně nás přijelo do Ottensteinu (33) a Telče (34). Celkem jsme letos odehráli 1694 golfových kol a to při daném počtu turnajů představuje asi 74 hráčů na jeden turnaj. Tyto čísla jsou nižší než loni či předloni, letos bylo i o jeden turnaj méně, ale je potřeba vidět, že tato sezóna byla velkým bojem nejen s pandémií, ale jako tradičně i s počasím, kde zejména chlad a déšť má výrazný vliv na naši účast. A všeho bylo letos nadprůměrně.

Sedím a dívám se přes okno do zahrady a vidím jak vítr trochu ohýbá stromy, ale také že dnes krásně svítí sluníčko. Připomenu si slova klasika „dneska by to šlo“.

Přeji vám všem hodně zdraví a sil, abychom zdárně překonali vše co se tady a nejen v Česku děje.
Věřím, že se nejpozději na jaře společně zase potkáme na našich turnajích, které tradičně naplánujeme i při vědomí, že přijdou nějaké změny.

Všechny vás zdravím

Milan Bučík

20.října 2020

Co je RSTM?  |  Jak se přihlásit a dostávat informace?  |  Jak vložit inzerát?  |  Co hrajeme příští týden?  |  Jak si stáhnout fotku?  |  Kalendář turnajů RSTM  |  Výsledky a kalendář akcí

E-mail info@rstm.cz

© 2022 Region Senior Tour Morava | WebStep s.r.o.
úprava hráče