Minikomentář Hrubá Borša a Welten-Báč

Zatím nejstudenější turnaje letošní tůry! Kdo by čekal v květnu takovou kosu! V Borši jsme i zmokli, foukalo, ale chvílemi vylezlo slunko, něco jako když pejsek s kočičkou sušili prádlo. V Báči skoro nekáplo, ale slunka bylo o to míň. Po společenské stránce se oba turnaje vydařily, možná nejlíp oba večery – podle toho, kde kdo spal. Tím si dovolím začít. Dost velká skupina nocovala v penzionu Lobster, styl Tahiti nebo Bora Bora – několik bungalovů na kůlech, zapíchnutých do vod Seneckých jezer. Dobré večeře i snídaně, vážili si nás, dá se dobře doporučit. Na Boršu je to 6 km, na Báč 25, na Bernolákovo 16 – optimální centrum. Každý bungalov má schůdky do vody, ale moc jsme jich nevyužívali – voda tak 18, koupal se jen Pepa Janík, i když plavky nás mělo víc.

Ale ke golfu: Boršu jsme hráli podruhé, kvalitní hřiště se spoustou vilek kolem. A vilky údajně přibývají jako houby po dešti, až to bude hotové, bude z toho pěkný komplex. Hodný personál, oběd OK, ferveje i greeny výborné, jen ta kosa. Je tam spousta jamek, které se z odpaliště přímo nabízejí, jsou příjemně dizajnované, bankrů není víc než se sluší, kolem fervejí se občas táhne dlouhá voda, ale při troše pozornosti se jí dá vyhnout. Výsledky nemá cenu komentovat, jsou v příslušné sekci.

Báč je starší než Borša, centrem je velký starý kaštiel, na hřišti výstavka Mercedesů, vcelku honosné prostory – jídelna, o to menší recepce v pavilonku na hřišti, krásně nás zvládla jediná recepční. Hřiště je kratší než Borša, ale díky spoustě bankrů a občas vodě nebylo lehčí, k obtížnosti přispívaly i zvlněné ferveje, kolem nichž byla dost vysoká tráva a jiná vegetace. Varovali nás, že rafy jsou vydatné – asi 6 cm vysoké (schová se v nich míček) a husté. Hrát z ferveje bylo skutečně o hodně snadnější.

Bylo nás hodně, v Borše kousek pod stovku, v Báči fous pod 80. V pondělí si dáme repete na Kořenci…

Ivo Doušek

Co je RSTM?  |  Jak se přihlásit a dostávat informace?  |  Jak vložit inzerát?  |  Co hrajeme příští týden?  |  Jak si stáhnout fotku?  |  Kalendář turnajů RSTM  |  Výsledky a kalendář akcí

E-mail info@rstm.cz

© 2021 Region Senior Tour Morava | WebStep s.r.o.
úprava hráče