Kořenec 21-8-2017

Za parádního golfového počasí odehrálo 89 hráčů v pondělí 21.8. další kolo RSTM 2017 na Kořenci. Hřiště nebylo lehké – foukalo, greeny byly pomalejší, většina hráčů se ale s podmínkami dobře vyrovnala.

Pět borců zazářilo víc než ostatní. Zdeněk Zejda – kupodivu má ve výsledcích zapsánu klubovou příslušnost RSTM , ale přijel  z Heritage Bay Naples Golf Club na Floridě (to všechno je potřeba při zpracování výsledků zjistit) – vyhrál stableford se 45 body a zlepšil z 22 na 18,4 – zahrál 88 ran. Stejný počet stejblů dosáhl “domorodec” Milan Doležel, ten zlepšil z 15,8 na 13,1 a vyhrál i na rány s 81 údery – obojí jsou pozoruhodné hendikepové skoky. Třetím borcem byla Bobina Žůrková, hrála první půlku za 38 ran(!), paráda, jen jí to nevydrželo až do konce a uhrála nakonec 88. Další výborné výkony – Alena Janíková 39 a Ivo Novák 38 stejblů. Alena vyhrála na stejbly v seniorkách I v masterech, tam vyhrála I na rány!

Milan Doležel se vyjádřil, že mu tam padlo, na co sáhl. Asi je na rychlost zdejších greenů zvyklý. Ale o jeho formě hovoří i nearest na těžké třetí jamce – 44 centimetrů! V ženách byla nearest Natalie Chodáková za 923 cm, ta hrála v zadních flajtech, téměř celou soutěž nezasáhla green žádná žena! Longesty vyhrál ohromujícím výkonem (na čtverce málem až ke greenu) René Sekot, v ženách Bobina Žůrková.

René už poněkolikáté přispěl cenami pro vítěze těchto kategorií, budiž mu za to věčná sláva. Natalii Chodákové bude cena předána při dalším turnaji, ostatní vítězové ceny převzali.

Protože ředitel turnaje nehrál, mohl fotografovat. Vznikla vcelku zajímavá studie – monotématická řada detailních záběrů na hráče v okamžiku těsně po odpalu – můžete si ji během pár dnů prohlédnout v naší fotogalerii.

Kupodivu nebyla zobrazena žádná žena – jednak z taktních důvodů, jednak proto, že fotograf, přebíhající z jedničky na desítku, jaksi nikdy až na dámské odpaliště nedošel.

Další turnaj RSTM na Penati je až za tři týdny, mezitím si jistě budete brousit zbraně na jiných kolbištích. Turnaj Penati by měl už otevřen na našem webu.

Ivo Doušek

Co je RSTM?  |  Jak se přihlásit a dostávat informace?  |  Jak vložit inzerát?  |  Co hrajeme příští týden?  |  Jak si stáhnout fotku?  |  Kalendář turnajů RSTM  |  Výsledky a kalendář akcí