Jaká byla RSTM 2022 a co chystáme v roce příštím?

 

 

 

Vánoce nám pomalu klepou na dveře, na zahradě u domu nám včera napadlo skoro dvacet centimetrů sněhu, sedím si doma v teple, zatím žádný black out ani nám neodpojili elektroměr, skoro by se dalo říci, ideální doba jak se s odstupem  podívat na uplynulou golfovou RSTM. Nebudu se příliš omlouvat, že jsem se dlouho neozval, cukroví nepeču, ale „čumím“ už skoro měsíc na fotbal a to je dobře, nemusím aspoň příliš sledovat co se na nás za hrůzy a politickou neschopnost valí z ostatních nesportovních televizních kanálů. Mám dobrou ženu, dokonce se mě včera po dvou dnech fotbalového půstu zeptala, kdy bude příští fotbal. Jsem na tom lépe než moji synové, kterým partnerky přepnout na fotbal zakazují.
Tak ještě finále a zápas o bronz a budeme to mít za sebou. A hlavně celé mistrovství je mnohem lepší, než jsem si původně o celé katarské volbě a zdejším vedru myslel. Dobrá organizace, spousta pěkných zápasů, pohřebiště favoritů, povstání malých a bezejmenných. Jenom nevím komu držet ve finále více palce – zda Messimu nebo Mbappému. Ať vyhraje lepší!

Ale zpět ke golfu.

Covid letos konečně ustoupil a naše herní plány letos již nenarušil. Tak snad nám to vydrží i nadále.

Náš kalendář obsahoval termíny 23 turnajů a podařilo se nám jich odehrát plný počet. Žádný jsme nemuseli rušit, i když na několika bylo opravdu hodně deště, tak hráči projevili nadprůměrnou odolnost a turnaj hodně z nich dohrálo. Mám na mysli zejména Adamstal, ale také Haugschlag.

Naší soutěže se zúčastnilo a bylo hodnoceno 248 mužů (loni 233) a 60 žen (stejně jako loni), celkem 308 hráčů a to je o 15 více než loni. Tito hráči odehráli dohromady 1702 soutěžních kol  a to představuje průměr 74 hráčů na turnaj. Je to po covidovém období návrat k lepším číslům a věřím, že tento trend udržíme, i když se po covidu na nás řítí další nesnáze a nečeká nás viditelně ekonomicky lehké období.

I letos nám vzrostl počet masterseniorů, hrálo 126 mužů a 27 žen a to je přibližně polovina startovního pole.

Supermasterseniorů hrálo celkem 26 (loni 24), 15 mužů a 11 žen.

Nejvíce turnajů odehráli Martin Doležal (SOGCC) – 23 a Radek Jurča (SOGCC) – 22.
U žen Jana Sedláčková (GCBRN) – 19.

Turnajem s největší letošní účastí se stal první Slavkov 26/4 se 124 hráči (102 mužů a 22 žen).

Naopak nejméně vás přijelo letos do Weitry (16) a Ottensteinu (25). I to byl kromě počasí jeden z důvodů, proč oba tyto turnaje v příštím kalendáři nenajdete.

Nejlepšími letošními výsledky bylo 72 ran Jaroslava Sedláře (GCBRN) v Báči a 82 ran Bobiny Žůrkové (DGCSL) v Penati. Oba hráči si tak zopakovali nejlepší roční výkon v celé RSTM.

A co jsme pro  vás připravili na příští rok?

Upřednostnili jsme hřiště, kde rádi jezdíte a kde nás také rádi vidí a nabízí nám lepší podmínky. V kalendáři 2023 máme celkem 26 turnajů, 24 bude hodnoceno v rámci RSTM a dva další – devítky Svratku a Jezera – zařazujeme mimo soutěž. I přes menší účast mají stálou skupinu svých příznivců, kteří nás o to již dříve žádali a tento způsob zařazení bude jistým  kompromisem, nebudou hodnoceny v rámci soutěže RSTM, ale budou normálně administrovány přes web ČGF a budou se hrát na úpravu HCP.

V hlavní soutěži RSTM budeme mít 24 turnajů – přidali jsme rakouskou Fontanu (před lety jsme tam opakovaně zajížděli v menších skupinách v rámci MGS), která bude ve dvojičce s blízkým Enzesfeldem. Původně jsme uvažovali o Gutenhofu (člen Leading golf courses Rakouska), ale tam nakonec k dohodě nedošlo. Pro příští rok se rozloučíme s Föhrenwaldem a také s dvojicí Weitra – Ottenstein. Penati zorganizujeme jako dvojičku a budeme hrát obě její osmnáctky – Legend i Heritage. Přidáme navíc další kolo na hřištích v blízkém okolí – na Kořenci a v Olomouci. Obě hřiště nás tradičně zásobují vouchery pro finále RSTM a tímto jim poděkujeme. A starší hráči nebudou muset cestovat tak daleko.
Ostatní hřiště z loňského kalendáře zůstávají a najdete je zde většinou v podobných termínech jako loni.

Dlouhodobě využíváme synergii se Slezskou tour, téměř se nepřekrýváme v termínech a tak máte možnost jezdit i více na pěkná hřiště na severu.

Zařazovat do naší túry další hřiště  v Čechách nechceme, jsou dopravně komplikovanější a nabídka ČSGA (NST) i regionálních tour je široká, takže zájemce se tam za lepší peníz může bez problémů vypravit, pokud mu naše turnajově nejbohatší regionální soutěž nebude stačit.

V našem kalendáři máme od hřišť potvrzeny všechny termíny, ale ceny vzhledem ke složité ekonomické situaci skoro nikde ne. Do jara a do startu v dubnu by ale mělo být vše jasno.

Za organizační výbor vám, našim hráčům, děkujeme za přízeň a účast na našich akcích.

Přejeme vám klidné zimní období, přijatelnou spotřebu plynu a elektřiny za co nejlepší ceny, pevné zdraví a dostatek pohybu. Nejlépe  golfového někde v teple, indooru nebo na procházce mezi zimními gríny.

Všechny vás zdravím

Milan Bučík, 17.prosinec 2022

 

Co je RSTM?  |  Jak se přihlásit a dostávat informace?  |  Jak vložit inzerát?  |  Co hrajeme příští týden?  |  Jak si stáhnout fotku?  |  Kalendář turnajů RSTM  |  Výsledky a kalendář akcí

E-mail info@rstm.cz

© 2024 Region Senior Tour Morava | WebStep s.r.o.
úprava hráče