Hrubá Borša a Sedin

Hrubá Borša

Pondělní turnaj v Hrubé Borše proběhl za ideálního, mírně slunečného počasí, ze 78 přihlášených si zahrálo 72 hráčů a hráček. Charakteristika – poklid. Vzrušení tam bylo asi tolik, jako když se pes válí pod postelí. Hřiště nepřipravilo žádné záludy, každý musel být spokojen – kromě těch, kdo si vlastní rukou uchystali nějaké to neplánované zvýšení skóre (vody tam mají docela dost…).

Vynikli vítězové na rány – mezi ženami Eva Bučíková s 82 ranami, pány vyhrál Ladislav Tuček před Markem Gaikem, oběma stačilo 76 ran. Tuček vyhrál i longest, který byl zlomyslně umístěn hned na první jamku, mezi dámami to opět, už nejmíň potřetí, měla nejdelší Lenka Hošková. Nearest – Dan Lípa úžasných 33 centimetrů, Magda Kuciánová o 467 cm dál (rovných 5 metrů).

Borša je trvale pěkná, milá, zelenomodrožlutá, příjemní lidé… hodí se ji hrát víckrát než jednou ročně – doporučuju soukromé výjezdy tímto směrem.

Sedin

Sedin otevřeli loni v dubnu, proto ho skoro nikdo z nás nehrál, byli jsme zvědaví. 83 z nás přetavilo svou zvědavost v přihlášku. Ale už skoro týden před dnem D se v předpovědi šklebila mokrá fronta. Někteří z nás, třeba já, kontrolovali celý týden co deset minut, jestli se neodsune deštík na středu – neodsunul. Řada hráčů pochopila, odhlásila se, někteří rovnou nepřijeli, ale nejvíc nás bylo takových, co jsme přijeli, pokoukali do mraků a nehráli. Hrdinové, rekrutující se většinou z popředí startovní listiny, do toho šli – s nadějí, že v deset nebo nejpozději v poledne deštík přestaane. Přestal přibližně ve tři čtvrtě na čtyři, když jsem odjížděl.

Přesto si někteří hřiště, které se nestačilo předvést ve vší své kráse, chválili. Nejvíc Libor Picek, kterému se podařilo zcela eliminovat déšť a jeho vlivy, a zahrál skvělých 79 ran. Jediná z žen se dostala pod stovku – Staša Stejskalová. Sláva jim, ale i všem ostatním, kdo šli a došli, bylo jich 43 (tedy nás odpadlíků bylo 40). Déšť nebyl liják, ale otravně stálý a nijak slabý.

O co blbější počasí, o to lepší jídlo po hře. Sedin má v tomto směru dobrou pověst. Na rozdíl od našeho požadavku, že si budeme chtít vybírat z lístku, nám resort tajně připravil raut a nijak to neavizoval. Trochu mne to mrzelo, protože jsem (správně) předpokládal, že ne všichni dají potřebných 12,90, když nebyli předem avizováni, ale přátelé, byla tam čtyři hlavní jídla, dvě polévky, saláty,ovoce, moučník… kdo co sní, většinou jsme otestovali všechno: i jen průměrný jedlík jako já tam ty peníze lehce projedl. A bylo to ohromně poživatelné. Kančí guláš s domácím knedlíkem, jen se rozsýpal… nebudu pokračovat, už je to pryč. Každý, kdo si nedal, prohloupil – v kontextu celkových nákladů to nebyla tak zničující položka. Ale bylo by lepší, kdyby nám to někdo řekl předem.

Jestli vám tady chybí longesty a nearesty, tak tady resort pochybil – zapoměli nám je umístit, i když to měli jasmě napsáno v mailech. No ale v tom zmoklém dni to zas taková škoda nebyla.Láhve připravené pro ty nejšikovnější budou přesunuty na Kaskádu, kde zbývá už jen několik málo míst do naplnění maximální kapacity 144 borců!!! Tak neváhejte, je to za pár… a do té doby hezkou hru!

Ivo Doušek

Co je RSTM?  |  Jak se přihlásit a dostávat informace?  |  Jak vložit inzerát?  |  Co hrajeme příští týden?  |  Jak si stáhnout fotku?  |  Kalendář turnajů RSTM  |  Výsledky a kalendář akcí

E-mail info@rstm.cz

© 2024 Region Senior Tour Morava | WebStep s.r.o.
úprava hráče