Haugschlag a Mnich

V pondělí se nás nemalý počet sjel na druhý turnaj série RSTM 2021 do rakouského Haugschlagu. Přihlášeno bylo 64 hráčů a skutečně se všech 64 prezentovalo, výborně!

Hřiště jako obvykle bezvadné, greeny rychlé, počasí tak akorát. Bylo dosaženo několika velmi dobrých výkonů, mezi muži na stejbly vynikl Zdeněk Valchář, uhrál 41 bodů, nad 36 se dostal ještě Svaťa Pospíšil – 38. U žen nejlepší Jana Krňanská 35 bodů. Na rány nejlepší Radek Jurča a Sv. Pospíšil 85 ran, u žen Krňanská ještě o ránu lepší – 84. Nejlepší na longestu byli Magda Kuciánová a Roman Baláž, nearest vyhráli Hana Jadrníčková 3,63 a Martin Doležal 3,17m.

Zajímavostí bylo, že jsme si museli kromě testu či potvrzení o očkování s sebou přes hranici vézt ještě Pre Travel Clearance, to je papír, který okolní země vyžadují, když do nich vjíždíte – na základě vyplnění a odeslání dotazníku vám to pošlou (v tomto případě) Rakušani. To do soboty fungovalo bez problémů, v neděli se to na nějakou dobu zaseklo a část hráčů s tím měla problémy. Nakonec to myslím po nikom na hranicích nechtěli…   totéž nás čeká při cestě na Slovensko za dva týdny, pokud to do té doby nezruší.

Večer se nemalá skupinka sešla Na bojišti, napřed na večeři a pak na ochutnávce skvělých vín vlastní výroby, kterou uspořádal Ivo Novák. Ještě jsem nevysledoval, jak účastníci hráli další den, musím se podívat.

Tím se dostáváme k úterku. I Mnich byl v bezvadné kondici, jen je potřeba jim neříkat, že „paráda, ale u sousedů o fous lepší“ – jsou pak smutní. Na parkovišti jsme si všimli mezi spoustou konvenčnějších vozidel i jedné červené Corvetty… ten vozovej park je čím dál pestřejší. Počasí už tolik nevyšlo, od oběda chodily kolem bouřky a deště a jeden intenzivní nám za deset minut důkladně pomočil ferveje a okolí, speciálně na dvanáctce bylo spousta kaluží. Ale neodhoukali nás (díky, manažere Davide Čechu), hromy byly jen dva, dalo se v klidu hrát dál, jen jsme byli lehce urousaní a přestalo to běhat. Pokud by se vám chtělo nakouknout do skórkaret, čísla u těch, co zmokli, většinou narostla, namátkou jsem zjistil největší rozdíl mezi první a druhou devítkou u Honzy Plhoně – 14 ran (42 a 56).

Opět, přes ten deštík,  došlo k několika nadprůměrným výkonům. Igor Erbes 39 stejblů, za ním čtveřice s 38. U žen měla 38 (stejblů) trojice Bučíková, Uhrová, Hanáková. Na rány vyhrál Jiří Novotný (myslím, že s námi hrál poprvé, mladý senior, neplést s Laďou Novotným!). Podle toho, kam dohrál longest, se dá soudit na strašidelného bombera, taky zakončil čtyřkou na dlouhatánské pětiparové osmnáctce! Mezi ženami vyhrála Iveta Uhrová (88 ran) o pět úderů!

Longest: Jana Krňanská a zmíněný Jiří Novotný, nearest se nejlíp povedl Evě Bučíkové 1,55 a Františku Skakunovi 5,50m.

Perlička – pochvala:  nejstarší účastník, Mirek Kobza (82 let, pokud ne ještě o rok víc), měl ve flajtu dva syny, už také věkem seniory! Paráda! Nedosti tomu, vitální stařík (Mirku sorry, to je pochvala!) skončil se 109 ranami a mnoha pěknými bogey těsně za půlkou pole. Přitom, když mu na podzim před třemi roky dosloužila baterie vozíku, chtěl už s golfem skončit. Jenže na Vánoce mu manželka koupila baterii novou…

Za pár dní Kořenec!

Ivo Doušek

Co je RSTM?  |  Jak se přihlásit a dostávat informace?  |  Jak vložit inzerát?  |  Co hrajeme příští týden?  |  Jak si stáhnout fotku?  |  Kalendář turnajů RSTM  |  Výsledky a kalendář akcí

E-mail info@rstm.cz

© 2022 Region Senior Tour Morava | WebStep s.r.o.
úprava hráče