Quatro cup

I v letošním roce se uskuteční již tradiční turnaj nejlepších moravských seniorských týmů v jamkové hře o putovní pohár – QUATRO CUP 2017.

Pravidelnými účastníky této soutěže jsou týmy GC Brno, PGC Ostrava, GC Austerlitz a GC Olomouc.

Turnaj má čtyři účastníky , kteří sehrají ve 3 kolech celkem šest utkání a to systémem každý s každým. Za každý tým hraje 5 hráčů ,kteří podle vylosování odehrají utkání v singlu se soupeřem z druhého družstva.

Každý rok se hraje na 3 hřištích , každý z účastníků jednou za 4 roky hraje jen u soupeřů.

Dá se říci i vzhledem k výsledkům celostátního mistrovství klubů v jamkovce, že tento turnaj je neoficiálním mistrovstvím Moravy .

Je také výbornou přípravou na další podobné soutěže pro reprezentanty klubů, regionu případně seniorské reprezentanty ČR.

Vítězství v letošním roce obhajuje GC Brno.

 

V roce 2017 se hraje následujícím způsobem:

 

kolo datum hřiště
I. kolo 10. května 2017 Park Golf Club Ostrava
II. kolo 11. července 2017 Golf Resort Olomouc
III. kolo 6. září 2017 Golf Resort Slavkov

 

I.kolo v Šilheřovicích bylo kvůli nehratelnosti hřiště zrušeno. Náhradní termín je čtvrtek 22.června 2017.

 

 

I.kolo 22.června 2017 v Šilheřovicích

Za krásného a velmi teplého počasí se ve čtvrtek 22.června 2017 (původní květnový termín byl kvůli nepřízni počasí a špatnému stavu hřiště přeložen) uskutečnilo první kolo tradiční soutěže moravských klubů  – Quatro cup 2017.

Pětičlenná družstva GC Brno, PGCOV Ostrava, GC Olomouc a GC Austerlitz změřila síly v jamkovce jednotlivců.

Řada utkání , jak to již v jamkovce často bývá , se rozhodovala až v závěru. Hráči se prali statečně jak se soupeřem tak i velikým horkem. Naštěstí  množství staletých stromů v Rotschildově parku umožnilo aspoň občas slunci uniknout.

Snížení seniorské hranice na 50 let mělo vliv i na složení jednotlivých týmů, ve kterých se objevila řada nových tváří.

Obhájci loňského vítězství z Brna porazili Olomouc 3,5:1,5 bodu a stejným výsledkem skončilo i druhé utkání mezi Ostravou a Slavkovem.

Soutěž pokračuje dalším kolem v úterý 11.července 2017  v Olomouci.

 

 II.kolo 11.července 2017 v Olomouci

 

Celou noc předtím vytrvale pršelo a ještě v 9 hodin ráno se rozhodovalo, zda se bude vůbec hrát.

Kapitáni rozhodli, že se do toho půjde . Vrtkavé počasí nás vzalo na milost , od půl desáté jako když utne , přestalo pršet a celé kolo až do posledního flajtu , který dohrál o půl třetí bylo bez jediné kapky. O patnáct minut později opět déšť pokračoval. Lépe se to nedalo naplánovat.

Družstva v někde mírně a jinde více pozměněných sestavách (přece jenom nastala doba dovolených) odehrála kolo s těmito výsledky.

Ostrava porazila Olomouc 4:1 a Brno překvapivě vysoko podlehlo Slavkovu 0,5:4,5.

Znamená to, že stejně jako v minulých letech , rozhodne o vítězi až poslední finálové kolo ve Slavkově ve středu 6.září 2017. Ostrava (pokud chce vyhrát a  při předpokládaném vítězství domácího Slavkova)  nesmí prohrát  s Brnem . Brno je už reálně ze hry o vítezství , ale pokud porazí Ostravu , může Slavkovu dopomoci , aby se po více než 10 letech  potěšil z putovního poháru pro vítěze.

 

Detailní výsledky jednotlivých utkání za obě kola i celkové naleznete ZDE.

Milan Bučík, ředitel soutěže Quatro cup

 

Propozice Quatro cupu jsou k nahlédnutí/stažení ZDE.

Co je RSTM?  |  Jak se přihlásit a dostávat informace?  |  Jak vložit inzerát?  |  Co hrajeme příští týden?  |  Jak si stáhnout fotku?  |  Akční nabídky  |  Kalendář turnajů RSTM  |  Kalendář akcí

E-mail info@rstm.cz

© 2017 Region Senior Tour Morava | WebStep s.r.o.
úprava hráče